The international PhD program of the French national research project 'ParaFrap' is currently open for applications for 17 Ph.D. positions to be started in September 2021.
Vědci odvedli kvalitní práci, zjistili spoustu informací ke covidu-19 a vyvinuli první vakcíny. Nyní se dostáváme do fáze praktického využití těchto objevů. K dispozici je již celkem pět vakcín.
Malárie je nemoc, která ročně zabíjí přibližně 435 tisíc lidí, nejčastěji v rovníkové Africe. Vzhledem ke klimatickým změnám se ale šíří stále více i na sever. Nyní vědci popsali, že její původci, parazitičtí prvoci, procházejí mutacemi, které jim dávají schopnost odolávat lékům.
Británie jako první země na světě schválila použití vakcíny proti novému koronaviru, kterou vyvinula Oxfordská univerzita s farmaceutickou společností AstraZeneca.
Thirty years ago, the Slovak Roma population was examined by members of our institute for intestinal parasites. In a recent study, designed by one of the original authors and a former fellow of our institute - Dr. Giboda, colleagues from Slovakia and Switzerland performed a similar study and found unexpectedly high prevalence of some parasites generally rare in Central Europe.
Dne 7. 12. 2020 se konal online webinář, připravený na velmi aktuální téma, týkající se covidu 19 a problematiky očkování proti tomuto infekčnímu onemocnění. Seminář organizovala Česká mikrobiomová společnost České lékařské společnosti JEP a program Strategie AV21 “Potraviny pro budoucnost”.
The international PhD program of the French national research project 'ParaFrap' is currently open for applications for 17 Ph.D. positions to be started in October 2021.
Vědci zjistili, že mikrobiom goril nížinných a lidí žijících tradičním životním stylem v Africe vykazuje podobné znaky v závislosti na jejich potravních zvyklostech, především na konzumaci polysacharidů. Výsledky by mohly napovědět, jak řešit zdravotní potíže „moderní“ civilizace – jako je například obezita nebo alergie. Na výzkumu spolupracoval tým Kláry Petrželkové z Ústavu biologie...
S neustále se rozvíjejícím výzkumem lidského střevního ekosystému a jeho významu pro naše zdraví se rozvíjejí také strategie biologické léčby. Jednou z nich je tzv. helmintoterapie, jejíž podstatou je využití kontrolované expozice nepatogenním nebo jen mírně patogenním červům, s cílem aktivovat protizánětlivou a zároveň potlačit prozánětlivou imunitní odpověď. Helminti jsou všeobecně považováni...
The Hu lab in Biodesign Center for Mechanisms of Evolution at Arizona State Univerity is looking for highly motivated post-doctoral candidates with experience in cell and molecular biology.